Хераклес (Алмело) пише история - попадна за сефте в евротурнирите

снимка: БГНЕС

Хераклес (Алмело) спечели място в европейските клубни турнири за първи път в своята история, след като победи с 2:0 като гост Утрехт във втория плейофен двубой. Първият мач завърши наравно 1:1.

Утрехт беше по-добрият отбор през първото полувреме и домакините притиснаха своите съперници в тяхната половина, но не успяха да вкарат гол. Гостите пък изчакаха търпеливо своя шанс и поведоха в 68-та минута с гол на Томас Брунс, а пет преди края Пол Гладом се разписа след бърза контра за крайното 2:0.

Хераклес, който ще започне участието си в евротурнирите от третия квалификационен кръг на Лига Европа, ще трябва да преодолее два съперника до груповата фаза. Алмело е малко градче в област Твенте до границата на Холандия с Германия. Феновете на клуба обаче са сред най-дивите в Ниската земя и се очаква домакинствата на тима в Европа да се превърнат в истински празник за градчето и околните населени места - Хенгело и Енсхеде.