Берое би Нафтата в първата си контрола

Берое постигна минимална победа с 1:0 в първата си контрола от зимната подготовка срещу Нефтохимик. Единственото попадение в срещата отбеляза Георги Божилов в 12-та минута. Срещата се игра при тежки метеорологични условия, но перфектно почистен терен на комплекс „Берое“.

В двубоя не взе участие новото попълнение на Берое Матеас Делич.

Радослав Кирилов, Борислав Цонев и Карлос Охене пропуснаха контролата по различни причини.

Ерик Почански направи добър пробив в 7-та минута, след което стреля, но Янко Георгиев спаси. Две минути по-късно Кохей Като получи подаване от Георги Божилов, напредна фронтално и стреля, но топката премина над целта.

Берое поведе в резултата в 12-та минута, когато Като подаде към Георги Божилов на границата на наказателното поле на гостите. Той се освободи от един играч и прати топката в мрежата на Георгиев.

Берое организира добра атака в 19-та минута, когато Ерик Почански финтира бранител и центрира на втора греда, след което Жуниор Мапуку свали за Георги Божилов, който стреля, но топката мина на сантиметри от горната греда.

Жуниор Мапуку отправи хубав удар от 22 метра в 22-та минута, но Янко Георгиев спаси.

Първата изгодна ситуация, която се откри пред Нефтохимик бе в 26-та минута, когато Иван Вълчанов проби и навлезе опасно в наказателното поле на Михайлов, но след удара му топката се удари във външната страна на мрежата.

Бургазлии организира добра атака в 30-та минута, когато Владислав Романов центрира в наказателното поле на Берое, след което Емануил Манев овладя топката и стреля, но над напречната греда в аут.

Берое направи много сериозен пропуск в 38-та минута. Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле на Нефтохимик, където Иво Иванов стреля с глава, а Янко Георгиев спаси. Избитата топка попадна в Почански, който центрира на втора греда, където Мапуку засече от въздуха, но кълбото срещна гредата и излезе в аут.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на Берое. В 51-та минута Хомей центрира в наказателното поле на домакините, където Венцислав Христов засече, но топката излезе в аут.

Берое бе близо до това да вкара втори гол в 82-та минута, когато Руси Чернаков получи топката на отлична позиция на точката на дузпата, но ударът му бе отразен от Ивайло Василев.

Венцислав Христов можеше да изравни резултата в 86-та минута, но Благой Макенджиев изби топката в корнер.

Следващата контрола на Берое е в петък срещу Поморие. В неделя старозагорци заминават на лагер в Кипър, където ще изиграят четири мача срещу престижни съперници.

4163051

Берое: 1. Михаил Михайлов, 21. Венцислав Василев, 71. Илия Миланов, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 91. Ерик Почански, 10. Жуниор Мапуку, 14. Георги Божилов; резерви: 22. Благой Макенджиев, Денислав Станчев, Надим Ангелов, Руси Чернаков, Пламен Тенев, Емин Ахмед, Том

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 19. Михаил Орачев, 6. Ангел Грънчов, 3. Георги Хашев, 26. Виктор Хомей, 13. Йордан Йорданов, 32. Любомир Божилов, 7. Иван Вълчанов, 11. Владислав Романов, 24. Костадин Хазуров, 22. Емануил Манев; резерви: 1. Ивайло Василев, 8. Николай Димитров, Георги Вълчев, 20. Яни Пехливанов, 2. Костадин Велков, 91. Венцислав Христов, 15. Живко Петков, Симеон Русев