Кавани ще пропусне дербито с Интер

Звездата на Наполи Единсон Кавани най-вероятно ще пропусне гостуването на Интер от италианския футболен шампионат в съботна заради контузия, съобщи АНСА.

24-годишният нападател получи травма при снощната победа над Виляреал с 2:0 в Шампионската лига и беше заменен принудително в средата на второто полувреме.

Кавани отбеляза втория гол за италианците на "Сан Паоло" в 17-ата минута от дузпа, с което записа петото си попадение в шест официални мача за Наполи за сезона. Това е голям удар за Наполи след като уругвайският нападател отбеляза три гола срещу шампиона Милан и се надяваше да повтори това и срещу другия милански гранд.

Валтер Мадзари има някакви малки надежди, че Кавани ще се възстанови, но всичко ще сане ясно часове преди мача. Кавани е навехнал десния си глезен и тепърва ще става ясно колко тежка е травмата.