Порто и Бенфика завършиха 2:2 в зрелищно дерби (видео)

Порто и Бенфика завършиха наравно 2:2 в дербито на португалското футболно първенство, което се игра на стадион "До Драгао".

Резултатът задържа двата отбора начело в класирането с актив от по 14 точки след шест изиграни мача.

Бразилският нападател Клебер се разписа с глава и даде преднина в полза на "синьо-белите" в 37-ата минута, а Оскар Кардосо изравни две минути след почивката, вкарвайки своя пети гол за сезона.

Защитникът Николас Отаменди направи 2:1 в полза на Порто в 50-ата минута преди Освалдо Гайтан да изравни седем минути преди изтичане на редовното време.

"Драконите" остават без загуба в мачовете за първенство от февруари миналата година. Отборът на Спортинг Брага, намиращ се на трето място, може да се изравни с лидерите в класирането, ако спечели двубоя срещу Насионал Мадейра в събота