Холандия си осигури място на Евро 2012

Холандия си осигури участие на Европейското първенство по футбол в Полша и Украйна през 2012 година.

„Лалетата" победиха с 2:0 като гост тима на Финландия. Едва ли някой се е съмнявал в успеха на „лалетата", които имат вече осем победи в осем двубоя и оглавяват класирането в група E. Впечатление прави последната победа над Сан Марино с 11:0 преди няколко дена.

Първият гол падна в 29-та минута, когато младокът на ПСВ Кевин Строотман се разписа. Вторият гол дойде в даденото от съдията продължение на мача, когато Де Йонг се разписа за 2:0. Гостите бяха още повече улеснени след 60-та минута, когато Хетемай от домакините получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

Така в тази група отбора на Холандия се класира директно за Евро 2012. За баража ще спорят отборите на Швеция и Унгария, които има равни точки, но пък унгарците са с мач повече.