Младежите загубиха с 0:1 от Холандия в Ловеч

България загуби от Холандия с 0:1 в първия мач от квалификациите за европейско първенство по футбол за младежи, което ще се състои през 2013 година в Израел. Двубоят се игра на градския стадион в Ловеч.

Надеждите на България стояха добре срещу връстниците си и получиха гол в края на мача след центриране. Холандците са известни с едни от най-добрите си школи за деца и юноши.

Мачът започна с по едно опасно положение пред двете врати. В 10-та минута Александър Тонев стреля опасно от около двадесет метра, но топката мина край гредата. Малко по-късно пък отлична проява имаше младият български вратар Пламен Илиев, който изби с крак опасен удар от воле на холандския нападател Нарцинг.

В самия край на полувремето играчът на шампиона Литекс /Ловеч/ Илия Миланов получи контузия и на почивката старши треньорът Михаил Мадански го смени принудително с Мартин Дечев. Н

Най-активен от българския отбор през целия мач бе Александър Тонев, който отправи седем-осем удара към вратата на гостите. Но именно бившият нападател на ЦСКА, а сега играч на Лех /Познан - Полша/ Александър Тонев в 68-та минута пропусна най-чистото положение в срещата.

Получил отличен пас от Георги Миланов и от около десетина метра Александър Тонев не уцели опразнената от Зьот врата. А в 78-та минута след центриране от фаул от левия фланг топката мина през двама български защитници и холандската резерва Дженаро Зефуик с глава изпрати топката в мрежата на Пламен Илиев - 1:0 за Холандия.

Домакините се опитаха да стигнат поне до равенството, но младият холандски вратар Зьот демонстрира класа на няколко пъти и в крайна сметка последният съдийски сигнал на Руди Буке от Франция прозвуча при резултат 1:0 за Холандия.

България - Холандия - 0:1

Стадион: Градски Зрители: 600

Голмайстори: 0:1 Дженаро Зефуик 78

Жълти картони: Холандия: Катайнос, Блинд

Състави: България: Илиев, Илия Миланов /Дечев - 46/, Колев, Терзиев, Дреновички, Цветков, Димов /Пашов - 65/, Георги Миланов, Балджийски /Пасков - 86/, Тонев, Цветанов

Холандия: Зьот, Леардам, Де Врий, Нуйтинг, Блинд, Клате, Нарцинг, Фер, Катайнос /Зефуик - 67/, Ван Хинкел /Ван Харен 90 плюс 2/, Кабрал /Джон 75/