Локомотив (София) ще играе срещу полския Шльонск (Вроцлав)

Локомотив (София) ще играе срещу Шльонск (Вроцлав) в третия квалификационен кръг от Лига Европа, след като поляците стигнаха до загуба с 2:3 в гостуването си на шотландския Дънди Юнайтед, но продължиха напред с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен.

Мачът започна много силно за Дънди и шотландците поведоха с два гола до петата минута, като 2:0 ги класираше за следващия кръг. Радостта на голмайсторите Ръсъл и Гуудуили обаче беше попарена от попадението на Елснер, който беше точен в 16-та минута на мача за 1:2.

Дънди стигна до 3:1 с точно изпълнена дузпа на Дейли секунди преди последния сигнал, но поляците не се предадоха и вкараха най-важния си гол в двата мача в 74-та минута. Тогава точен беше Дудек, който оформи крайното 3:2 и класира Шльонск напред, предава БТА.

Локомотив (София), който отстрани Металург (Скопие) след драматична победа с 3:2 на "Васил Левски" по-рано вечерта, ще бъде домакин на Шльонск на 28 юли. Срещата-реванш е насрочена за 4 август.