Черноморец победи Светкавица с 2:0 на "Лазур"

Бургаският Черноморец спечели първата си лятна контрола пред собствена публика, побеждавайки с 2:0 новия член на "А" група Светкавица.

Футболистите на Димитър Димитров - Херо реализираха по едно попадение през двете полувремена на двубоя, като резултатът бе открит от Венци Христов в 34'.

През вторите 45 минути Димитър Димитров извърши сериозен брой промени в своя стартов състав, което и понижи качеството на играта на "акулите". Това обаче не спря Черноморец от отбелязването на втори гол в срещата, дело на Борислав Балджийски след точно час игра на ст. "Лазур" в Бургас.

Резултатът можеше да бъде и по-убедителен в полза на домакините, но пропуски пред вратата на Светкавица направиха Георги Андонов, Балджийски и Лоривал Асис.

Минути с фланелката на "акулите" записаха и дошлите на проби Жереми Фо-Поре и Новак Йонуц.