Манчестър Юнайтед стартира с 4:1 в контролите (Видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед започна с категорична победа контролите си от подготвителния лагер в САЩ. Шампионите на Англия разбиха с 4:1 тима на Ню Ингланд Революшън в първата си контрола. Мачът се игра на "Джилет Стейдиъм"в Бостън пред 50 000 зрители.

Българинът Димитър Бербатов започна титуляр и бе заменен на почивката. Именно Бербатов и Рууни пропуснаха няколко добри положения през първата част. Вратарят на американците пък показа завидна класа и направи някои красиви спасявания. Дебют за "червените дяволи" направи крилото Ашли Йънг.

През второто полувреме Майкъл Оуен откри резултата в 50-та минута след като бе изведен на добра позиция. Четири минути по-късно Федерико Македа покачи на 2:0 след като остана сам на точката на дузпата.

Американците върнаха един гол дело на Кени Мансали, като голът дойде малко изненадващо. След изпълнение на пряк свободен удар топката се отклони в играч на Ню Ингланд и попадна в мрежата.

След само още 4 минути отново Македа бе точен за Юнайтед с хубав диагонален изстрел. Десет минути преди края кореецът Парк Джи-Сун оформи крайното 4:1 след комбинация с Райън Гигс.

Следващата контрола на Юнайтед е на 21 юли срещу тима на Сиатъл.