Ривър Плейт на път да изпадне от елита за първи път в историята си

снимка: cariverplate.com

Рекордьорът по титли в Аржентина Ривър Плейт е на път да изпадне от елита за първи път в историята си. 33-кратният шампион на страната загуби с 0:2 от второвизионния Белграно в първия плейоф за място в първа дивизия.

По един гол в двете полувремена за Белграно вкараха Сесар Мансанели от дузпа и Сесар Перейра. Вбесени от поредното унижение, дузина фенове на Ривър Плейт прескочиха предпазните огради и нахлуха на терена след втория гол за Белграно. Хулиганите започнаха да обиждат и блъскат играчите на Ривър Плейт.

Реферът Нестор Питана прекрати мача за около 20 минути, докато органите на реда изгонят нахлулите фенове от стадиона в Кордоба. Реваншът ще се играе в неделя на стадиона на Ривър Плейт - Монументал.

От полицията вече са определили мача като изключително рисков, като при евентуално изпадане на Ривър се очакват сериозни безредици. От Аржентинската футболна федерация дори обмислят мачът да се играе пред празни трибуни.