Нигерия победи резервите на Аржентина с 4:1 (Видео)

Отборът на Нигерия постигна категоричен усепхс 4:1 над отбора на Аржентина в контролна среща на „Б" националните отбори от двете страни. Двубоят се състоя в Абуджа, Нигерия. Треньорът на Аржентина Серхио Батиста заложи предимно на по-непознати футболисти от Европа и Южна Америка. Целта пред него е да избере най-качествените попълнения преди старта на Копа Америка на 1 юли.

„Суперорлите" поведоха с 3:0 още през първото полувреме. Нападателят на Алмерия Икечукво Уче откри резултата още в 10-та минута. Виктор Обиня покачи разултата на 2:0 в 27-та минута от дузпа. Пети минути преди края на първото полувреме отново Уче направи резултата класически.

В началото на втората част Еменико вдъхнови „суперорлите" за 4:0 и разгрома над „гаучосите" бе факт.В последната минута Муро Босели върна едно попадение за Аржентина от дузпа.