Старшата на Левски победи Литекс и спечели Купата на БФС

снимка: cska.bg

Юношите старша-възраст на Левски (набор 1992 г.) спечелиха купата на БФС, след като победиха Литекс с 1:0 във финалната среща, която се игра днес в Мездра. Единственото попадение отбеляза десния защитник Иван Стоянов през първото полувреме.

Левски имаше преимущество през първото полувреме и още в 15-та минута Янислав Иванов пропусна сам срещу вратаря. Пропуски от чисти позиции направиха още Денис Николов и Стоян Кадифчин. В 25-та минута Иван Стоянов получи топката в центъра на терена, напредна фронтално към вратата и с удар от около 30 метра прати топката в долния десен ъгъл - 1:0 за Левски. Литекс от своя страна също направиха пропуск пред вратата на Левски, след като Диего излезе сам срещу вратаря, но не успя да се разпише.

След почивката Литекс взе инициативата, но не стигна до чисти положения. „Сините" пък заиграха на контраатаки и пропуснаха още едно положение, след като Стоян Кадифчин излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 1:0

1:0 Ив. Стоянов 25

ЛЕВСКИ: Петър Хубчев, Иван Жечев, Асен Георгиев, Иван Стоянов, Христо Стамболийски, Жоро Георгиев, Денис Николов, Янислав Иванов, Владислав Стойков, Стоян Кадифчин, Иван Горанов. Резерви: Александър Иванов, Илия Мунин, Доменик Аврамов, Йордан Костадинов, Камен Ачов, Йордан Йорданов. Треньор: Петко Медвецки.

ЛИТЕКС: Диян Вълков, Мартин Симеонов, Илия Миланов, Константин Генков, Костадин Малинов, Атанас Димитров, Диего, Симеон Славчев, Янаки Валентинов, Димитър Георгиев, Георги Миланов. Резерви: Александър Конов, Денислав Христов, Ангел Тренчев, Ангел Каишев, Илиян Иванов, Добрин Петров, Тодор Тодоров. Треньор: Петко Петков.

СЪДИЯ: Таско Тасков