Вход | Регистрация

Вили Вуцов: Вамос, Жу, муй форте, Густаво!
30 януари 2010 | 21:29 (5)

Не е ясно на кое място ще завърши "Славия" в края на сезона. Знае се със сигурност обаче, че край този отбор няма да е скучно!


Днес треньорът Вили Вуцов нахъсваше "белите" за голове в контролата срещу "Марек" (6:2) с маркови лафове. Стотина фенове изгледаха двубоя, радваха се на резултатната игра на своите и не спряха да се забавляват с вдъхновението на Вили. А той с огромен ентусиазъм окуражаваше, критикуваше, подвикваше - и то на няколко езика!


"Вамос, Жу", ехтеше всеки път, когато бразилският голаджия Жуниор поемеше топката. За справка - "вамос" значи "хайде" и "давай" на испански. Помогна - нападателят майсторски заби първия гол в мача.

 

"Муй форте, Густаво", следваше призив към централния защитник на проби Густаво де Оливейра. Лафът, значещ на италиано-испански "по-силно", бе придружен с отсечено движение с ръката от треньора. Ще рече: Чисти топката силно, а не я гали.


После пак напътствие към Жуниор да комбинира с халфовете, а не да търси индивидуална игра: "Пас а медио" (б.а. - подавай към халфовете).


Целият този лингвистичен урок се изнасяше на резервното игрище и ехото от виковете на Вили успяваха да заглушат хоровите песни на феновете. Вуцов не се успокои и за миг, сочеше, викаше, насърчаваше, пляскаше. Не може да не му се признае - отборът игра далеч по-добре и по-стегнато от първата контрола с "Ботев" (Криводол) преди 4 дни (0:0).Тогава треньорът засипа с критики поведението на футболистите.


"Еее, три пъти баща и майка - нареждаше Вуцов след фрапантен пропуск на новото попълнение Петър Димитров. - И тая няма да вкараш, и следващата... Но третата ще влезе!" Пророк - крилото заби втория гол в двубоя след два пропуска. Вили явно намира начини да стигне до главите и сърцата на играчите по най-директния път.


"Ти си за "Златна обувка", ако вкарваш всичко", майтапеше се треньорът пак с Димитров. Големият хит дойде след пропуска на Даниел Пеев от дузпа в средата на второто полувреме. Халфът опита артистично да прехвърли вратаря с "копване", но прати топката над гредата. "Оттук нататък ще биеш само аутове и тъчове", закани се полунашега треньорът. А след мача добави нов бисер: И сам да си играеш на шах, трябва да искаш да се победиш... Изгаряният от амбиция треньор призна, че е видял малко подобрение в играта.

 

Върналият се натерена след серия тежки контузии Радослав Рангелов вкара два пъти, друг бразилец - Марсело Рейс, както и юношата Иван Иванов добавиха останалите попадения за разгромната победа.

 

Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Класиране Програма резултати
Избери друг турнир
  Виктория ФП - 30 кръг
1 Литекс 70
2 ЦСКА 58
3 Левски 57
4 Локомотив Сф 52
5 Черноморец 51
6 Славия 50
7 Черно море 48
8 Миньор Пк 45
9 Пирин 43
10 Берое 38
11 Монтана 36
12 Локомотив Пд 33
13 Сливен 32
14 Локомотив Мз 27
15 Спортист 19
16 Ботев Пд 1
Виж всички
Какво смятате за треньорската рокада в ЦСКА?
Резултати | Архив