Футболистите на ЦСКА са №1 на олимпийския фест в Албена

снимка: bgolympic.org

Футболистите на ЦСКА триумфираха на фестивала „Олимпийски надежди" в курорта Албена.
На финала "червените" победиха „Черно море" (Варна) с 2:0, а играчът на шампионите Георги Василев бе обявен за най-добър футболист.

Стражът на варненци Николай Василев получи приза за най-добър вратар. Купата за голмайстор на турнира обаче взе футболистът на „Септември" Петър Иванов, чийто тим взе бронзовите медали.

В турнира по лека атлетика победител на 2500 м стана Шенол Шемшединов (Шумен), като спря хронометрите на 8,25 мин., а при девойките най-бърза на 1300 м е Златомира Митева (Варна) - 4,16 мин.

Супершампион на плажна борба стана сливналията Калоян Колев, а при дамите варненката Велина Великова.

В турнира по плажен волейбол победители са варненци Радомир Янев и Делян Русев при юношите, както и Дияна Лечева и Полина Тончева при девойките.

В надпреварата по плуване най-бърз на 100 м бътерфлай бе Александър Митев (Варна) - 1:09,99 мин при юношите родени 91/93 г. и Андрей Граховски (Бургас) - 1:00,04 мин при юношите родени 94/95 г. При девойките най-бърза на 100 м бътерфлай бе Марина Попова (Бургас) - 1:20,29 за родените 19/93 г. и Анна Желева (Бургас) - 1:18,56 мин. за родените 94/95 г.

В турнира по тенис на маса шампиони са Теодор Александров (Варна) и Иванка Ангелова (Стамболийски).

На фестивала сили мериха над 500 юноши и девойки в 7 вида спорт.