Пустинята изпепели бг шампиона! Нахъсан Беер Шева подчини Лудогорец (ВИДЕО)

Апоел Беер Шева стигна до скъпоценен аванс от 2:0 срещу Лудогорец в в третия квалификационен кръг на ШЛ. Стадионът насред пустинята се оказа суров за нашия шампион, който инкасира болезнено поражение в Израел и след седмица в Разград ще гони дивото.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ ДВУБОЯ НА ЖИВО - ВИЖТЕ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ТУК

Апоел изигра страхотна първа част, в която двамата нигерийци в състава на евреите разкатаха гостите. Особено Нвакаеме нямаше спирка и си правеше каквото пожелае със защитата на българите. Поне 10 пъти той буквално счупи кръста на играчи на разградчани, които нямаха решение срещу класното представяне на чернокожия исполин.

В 19-ата минута именно Нвакаеме откри. Той завърши отлична акция на домакините и на празна врата не сгреши.

После последваха още тежки минути за Лудогорец, но с късмет Апоел водеше само с 1:0 на полувремето.

През вторите 45 минути Лудогорец се посъбуди и смело погледна към вратата на Беер Шева. Уникални пропуски обаче направи Вандерсон.

Когато изглеждаше, че "орлите" ще върнат попадение, то Беер Шева удари жестоко. Резервата Гохара получи пас от Нвакаеме и с диагонален шут и щастлив рикошет удвои за кеф на препълнените трибуни.

Така Апоел Беер Шева има сериозно предимство и само истински подвиг може да класира Лудогорец за плейофа в ШЛ.