Фенска инвазия и зверско меле прекратиха мача Кот д'Ивоар – Сенегал (ВИДЕО)

снимка: youtube.com

Френската столица Париж отново стана център на футболното внимание. Грозни сцени там прекъснаха контролата между Сенегал и Кот д'Ивоар, която се игра на стадион "Шарлети". При резултат 1:1 в 88-ата минута стотици фенове се изсипаха на терена.

Привържениците и на двата отбора нахлуха с бойни викове и нападнаха футболистите. Възможно е да става дума и за предварително нагласен сценарии от фенове, които искали да създадат безредици и дори са влезли без билети.

Агресията на привържениците рязко ескалира. Играч на Сенегал дори пострада тежко, след като фен го подгони и с приом от бойните спортове го повали на земята. Някой от запалянковците пък тръгнаха към съдиите и отмъкнаха таблото за смени на четвъртия рефер. Двубоят веднага бе прекъснат, а феновете грабеха като обезумели каквото видят по пътя си.

Преди двубоят да бъде прекратен Садио Мане откри за Сенегал в 68-ата минута, но само три по-късно Сириак изравни.