Нафтата и Джуджето свалиха "орлите" на земята с късен гол на "Лазур"

Коравата чета на Нефтохимик се опълчи на родния шампион Лудогорец и двата отбора завършиха при резултат 1:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Треньорът на бургазлии Христо Янев показа, че е голям тактик и знае как да пребори всеки един отбор.

Това е трети пореден мач за Нафтата без загуба.

Първото полувреме въобще не показа, че единият отбор е лидер и върви към шеста поредна титла, а другият се бори за оцеляване. Дори по-сериозните положения бяха пред вратата на Владо Стоянов, а Нафтата изпусна да открие резултата.

Марселиньо все пак вкара гол в 78-ата минута за 1:0 за гостите. Илия Миланов пък се възползва от центриране, в което Владо Стоянов увисна и се разписа на празна врата за 1:1.

Лудогорец води в класирането с 12 точки пред втория Левски и почти сигурно ще грабне шеста поредна титла. Нефтохимик пък с всички сили се бори за оцеляването си.