ПСЖ се изгаври с Марсилия на "Стад Велодром"

ПСЖ размаза Олимпик Марсилия с 5:1 като гост в мач от 27-я кръг на френската Лига 1. Парижани дадоха ясна заявка, че ще преследват титлата и ще отнесат всеки изпречил им се на пътя.

ПСЖ стартира ударно двубоя и след натиск в началото Маркиньос откри резултата още в 6-ата минута. 10 минути по-късно Кавани удвои аванса на гостите.

Втората част започна по същия начин. Масивен натиск от страна на ПСЖ, а защитата на Марсилия се пропука в 50-ата минута за трети път. Този път автор на гола бе бразилецът Лукас.

10 минути по-късно новата фурия в състава на парижани Юлиан Дракслер отново се развихри и закова топката за 4:0. Род Фани върна един гол в 70-ата минута. Две минути след това обаче Блес Матуиди оформи крайния резултат - 5:1.

ПСЖ е втори с 59 точки, колко има и третия Ница, а двата отбора са само на 3 точки от лидера Монако.

Трите отбора се откъснаха на много пред четвъртия Лион и почти сигурно те ще играят в Шампионска лига през следващия сезон.