Ел Касапницата на Камп Ноу остана без победител

Реал Мадрид измъкна нервен равен на "Камп Ноу" от Барселона. Дербито на дербитата завърши 1:1.

Sporta.bg следи двубоя на живо. Всичко по-интересно може да видите тук.

233-ото Ел Класико ще бъде запомнено с много грубости и ужасяващи нарушения. Почти всички играчи на терена бяха повече нервни отколкото мотивирани за победа. Съдията на мача даде 6 жълти картона и спести още поне толкова на играчите на двата отбра. Тъй като почти всеки трети пас бе спиран от противников играч с нарушение.

Голът за каталунците падна пък в 53-ата минута. След центриране от пряк свободен удар на Неймар, Луис Суарес засече топката с глава от 3-4 метра и разстреля вратаря на Реал. Повторенията и модерната технология обаче показаха, че уругваецът е бил в засада.

Серхио Рамос пък вкара в последните минути с глава, за да изравни резултата.

Още във втората минута Реал претендираше за дузпа. Масчерано повали играч на "белите" в наказателното поле без да е играл с топката. Съдията обаче подмина положението. След това пък Барселона искаше няколко дузпи за игра с рака на футболисти

Барса събра 28 точки и се остава на 6 от Реал. Севиля пък загуби по-рано днес като гост на Гранада с 1:2 и продължава да има 27 точки в актива си.