Трибой на върха в Англия след нов провал Сити и Пеп

Манчестър Сити забуксува яко след нова издънка. Този път подопечните на Пеп Гуардиола стигнаха само до 1:1 вкъщи срещу Саутхемптън в 9-ия кръг на Висшата лига.

В крайна сметка това е пети пореден мач от всички турнири в който Сити не познава вкуса на успеха. Освен това срещата е трета поредна във Висшата лига без победа за "гражданите".

Редмънд изведе гостите напред в резултата с гол в 27-ата минута след ужасяваща грешка на Стоунс, но все пак Ихеаначо успя да изравни в 55-ата минута. В този мач Венсан Компани се завърна сред титулярите, след като вече е напълно здрав.

Сити е с 20 точки след ремито и отборът има равни точки с Арсенал и Ливърпул, като трите тима заемат от първото до третото място в класирането.