(ВИДЕО) Ливърпул обърна Суонзи и диша във врата на Сити

Ливърпул на Юрген Клоп диша във врата на Манчестър Сити на Пеп Гуардиола след обрат при гостуването си на Суонзи (2:1). Уелсците поведоха в 8-ата минута с попадение на Лирой Фер и зарадваха своите фенове, а Ливърпул не успяваше да изравни до 54-ата.

Роберто Фирмино се разписа и даде надежда, че разликата с Манчестър Сити няма да се увеличи значително преди двубоя на "гражданите" с Тотнъм утре. Джеймс Милнър донесе трите точки с гол от дузпа в 84-ата минута, отсъдена за груба игра на Анхел Ранхел.

Победата е четвърта поред за Ливърпул в първенството преди дербито с Манчестър Юнайтед на 17 октомври. Суонзи е на точка пред изпадащите, но може да потъне при победа на Уест Хям над Мидълзбро по-късно тази вечер.