Чоло и Атлетико пак шамаросаха Байерн

Атлетико Мадрид отново победи Байерн Мюнхен с 1:0 в сблъсък от група "D" на Шампионската лига, който се състоя на стадион "Висенте Калдерон". По този начин двата отбора повториха резултата от първия полуфинален мач на турнира от миналия сезон.

Момчетата на Диего Симеоне изиграха много добро първо полувреме, в което Фернандо Торес уцели гредата, а десетина минути преди почивката Яник Караско откри резултата след солова акция.

Още в самото начало обаче реферът Марчиняк удари рамо на испанците, като не маркира очевидна игра с ръка на Филипе Луис в наказателното поле.

Байерн разиграваше повече след почивката, но не можеше да стигне до чисти голови възможности. В 84-ата минута Антоан Гризман нацели гредата от дузпа, маркирана за нарушение на Видал срещу Луис.

След 8 поредни победи през този сезон във всички турнири Байерн губи за първи път, но остава на второ място в групата с три точки. Атлетико е безапелационен лидер с шест пункта.