Чешки инженер ще надува свирката на Лудогорец-ПСЖ

Чехът Павел Краловец ще бъде главен рефер на дългоочакваната среща от груповата фаза на Шампионска лига между Лудогорец и Пари Сен Жермен, стана ясно от съдийските назначения на УЕФА.

Асистенти на Краловец ще бъдат сънародникът му Иво Надворник и словакът Роман Слишко. Зад вратите ще бъдат Карел Хрубеш и Петър Арделяну, а Томаш Мокруш ще бъде четвърти съдия на срещата.

39-годишният Краловац е инженер по професия и е член на ФИФА от 2005 година, като от сезон 2009/10 ръководи мачове от груповата фаза на Шампионска лига, а върхът в кариерата му е четвъртфиналът от ШЛ между Ювентус и Монако през 2015.

Краловец е ръководил два мача на българския национален отбор - загубата с 0:3 от Украйна в контрола през октомври 2011, както и поражението с 1:3 от Швейцария в квалификация за Евро 2012 септемрви същата година.