Мъри, Херо и Стойчо Младенов мачкат в Казахстан

Българските треньори в Казахстан Станимир Стоилов и Димитър Димитров постигнаха нови победи. Мъри изведе Астана до 21 победа в местния елит. Херо пък измъкна Иртиш от тежката серия от 6 поредни загуби.

Астана победи трудно като гост Ордабаси с 1:0, като домакините останаха и с човек по-малко, което олесни работата до края на Мъри. Астана остава лидер в класирането с 65 точки

Иртиш пък се справи категорично с Окжетпес като гост с 4:1. Първото полувреме завърши наравно /1:1/, но през втората част Муртазаев на два пъти и Гетериев вкараха три за Иртиш, а Хайрулин от Ордабаси бе изгонен.

И във втората шестица имаше българска победа. Атирау на Стойчо Младенов надви с 1:0 гостуващия Тараз и е девети с 33 точки.