Мъри пак би Херо в Казахстан

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана записа нова победа над Иртиш (Павлодар), където начело е Димитър Димитров-Херо. В полуфинална среща от турнира за Купата на Казахстан Мъри надделя с 2:1, а реваншът в Астана е на 6 ноември.

И трите гола паднаха преди почивката, като Асхат Тагиберген изведе шампионите напред в 23-ата минута, но в 33-ата минута Роман Муртазаев реализира за състава на Херо. След само четири минути обаче Танат Нусербаев донесе победата на Астана.

Това беше четвърти сблъсък между бившите треньори на Левски този сезон, като преди това Стоилов взе една победа в първенството, а други две срещи завършиха наравно. В другия полуфинал за купата съперници са носителят на трофея Кайрат (Алмати) и Атирау, начело на който е Стойчо Младенов.