Дунав удави "моряците" на Гонзо

снимка: levski.bg

Дунав Русе е едноличен лидер в Първа лига, след поредна победа в елита.

Новакът се наложи с 3:0 над другия водач в първенството - Черно море, на стадиона в Разград.

Двата тима влязоха в срещата с по 10 точки, но убедителното представяне на русенци им гарантира лидерската позиция след петия кръг.

Дунав вече е с 13 точки в актива си, Черно море остана с 10.

Черно море стартира по-активно, с няколко опасни центрирания от корнер.

В осмата минута обаче Ивайло Стоянов посочи бялата точка заслужено, след като Даниел Златков фаулира Юлиян Ненов в наказателното поле. От там, Диян Димов стреля от дузпата,

Емил Михайлов отрази удара му, но Антон Огнянов успя да добави във вратата.

Гостите продължиха да са по-дейните, и Михаил Венков и Уго Секо отправиха удари към Луков, но стражът на Дунав бе на мястото си.

В добавените минути на първото полувреме нещата станаха доста неприятни за Черно море, след второ попадение за Дунав.

В първата минута от продължението, Мирослав Будинов открадна една топка в центъра на терена, напредна, стреля, но Емил Михайлов спаси. Диян Димов обаче се възползва от факта, че защитата на Черно море не се върна бързо, и добави в мрежата за 2:0.

Русенци сложиха точка на спора до голяма степен още в третата минута на второто полувреме. Мирослав Будинов направи 3:0 със страхотно попадение - от дъгата пред наказателното поле.

Това доста уби интригата за оставащите 40 минути, и въпреки опитите на Черно море, не се стигна до попадение във вратата на Дунав.

Марек Кузма на два пъти стреля опасно, но не намери очертанията на пазената от Луков рамка.

Дунав нямаше повече възможности за гол, но реализираните три бяха напълно достатъчни за успеха.

Това е и най-убедителната победа за русенци от завръщането им в елита, както и първа загуба за Черно море през сезона.