Люта битка и поделени точки в пловдивското дерби в Бургас

снимка: БГНЕС

Отборите на Ботев и Локомотив направиха равенство 1:1 в пловдивското дерби от първия кръг на Първа лига, играно на стадион „Лазур“ в Бургас.

Още през деня феновете на двата тима „подгряха“ мача с масов бой на магистрала Тракия, който след това се пренесе и край Морската градина в Бургас. Двубоят също бе нажежен, като всичко по-интересно се случи след почивката.

Дани Кики даде преднина на „смърфовете“ в 67-та минута, но само 9 минути по-късно Иван Стоянов изравни, като при попадението на „канарчетата“ останаха съмнения за засада.

След гола за Ботев, фен на тима нахлу на терена и бе изведен от полицията. До края на двубоя не паднаха повече голове и двата тима си поделиха точките в 103-то издание на пловдивското дерби.