Челси продължава без грешка след идването на Хидинк (ВИДЕО)

Отборът на Челси продължава с добрата си серия след идването на Гуус Хидинк на "Стамфорд Бридж". Днес "сините" унижиха намиращия се в слаба форма Нюкасъл, печелейки с категоричното 5:1.

Това бе 10 поредна среща откакто Хидинк води отбора и до момента тимът му е с четири победи и шест равенства.

До десетата минута Диего Коста и Педро Родригес се разписаха, а в 17' Вилиан направи 3:0 и на практика реши всичко.

8' преди края на първата част Джон Тери получи травма и бе заменен от младия Абдул Баба.

След час игра Педро се разписа за 4:0 с втория си гол в мача, а Бертран Траоре вкара петото попадение 7' преди края на срещата. Почетното попадение за "свраките" бе дело на Андрос Таунзенд в добавеното време.

С тази победа Челси събра 33 точки и се изкачи до 12-та позиция, а Нюкасъл се срина до 18-то място с 24 пункта.