Локо (Пд) стресна Ботев с 5:0 над Оборище

Локо (Пд) загря за предстоящото дерби с Ботев (Пд) с разгромна победа над Оборище в контролна среща играна на "Лаута".

Наказаните за мача в Коматево Камбуров и Кики изнесоха лекция на съотборниците си, как се бележат попадения, като вкараха 4 такива. Още в 12-ата минута "черно-белите" поведоха в резултата с попадение на капитана си от дузпа. Самият Камбуров изработи наказателният удар, след като негов шут бе париран с ръка от бранител на гостите.

В 31'-ата минута Марто удвои резултата след неразбирателство между вратаря и бранител на гостите. В 43-ата минута Райнов удари греда с удар от точката на дузпата.

В началото на второто полувреме Дани Кики центрира чудесно към Карагарен, който на 2 метра пред голлинията не успя да засече коженото кълбо и да го прати в мрежата на противника. Малко по-късно отново Кики бе в прегръдките на своите съотборници, след като получи пас от Крум Стоянов.

В 69-ата минута Карагарен направи нов сериозен пропуск, като оставен сам на точката на дузпа, позволи вратаря да парира удара му. В самият край на мача Емил Гъргоров оформи крайното 5:0.