Атлетико (М) отново държи Реал на дистанция

Атлетико (Мадрид) спечели с 3:1 домакинството си на Ейбар и се застрахова със запазване на 4-точковата разлика на второто място пред градския съперник Реал Мадрид, който е и с мач по-малко.

„Дюшекчиите“ се изравниха по актив с лидера Барселона – по 51 пункта, но каталунците са с цели два мача по-малко. Именно Барса спря добрата серия на Атлетико в предишния кръг, когато спечели 2:1 в столицата.

Кеко откри резултата изненадващо в полза на гостите в самото начало на второто полувреме, но в 56-ата минута Хименес изравни. Саул Нигес в 63-ата се разписа за 2:1, а Коке асистира и за двете попадения на своя тим.

В самия край на двубоя Фернандо Торес отбеляза последния гол в срещата и маркира крайното 3:1. Това е юбилейното попадение номер 100 за испанския нападател с екипа на „дюшекчиите“.