Официално: Левандовски в рекордите на Гинес

Нападателят на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски беше вписан в Книгата на рекордите на Гинес.

Полският таран получи четири сертификата заради феноменалните си пет гола на мача от 6-тия кръг на германското футболно първенство срещу Волфсбург (5:1).

Левандовски влезе като резерва след почивката и вкара 5 гола в рамките на 8:59 минути и бе отличен от Гинес като автор на пет гола за най-малък промеждутък от време в историята на световния футбол, а също и за най-бърз хеттрик за 3:22 минути, най-бързи четири гола за 5:21 минути и най-много голове от резерва в историята на Бундеслигата.

"Ще помня този ден до края на живота си. Не знам дали някой ще успее да повтори това. Няколко са компонентите, за да се случи подобно постижение: късмет, топформа и стечение на обстоятелствата", каза Левандовски, след като получи сертификатите от "Гинес".