Рутинна победа за Байерн (Мюнхен), Арсенал също бие

Отборът на Байерн (Мюнхен) за пореден път постигна лесен успех, този път в турнира Шампионска лига. Немският шампион надделя като домакин над Олимпиакос с 4:0.

Точни за баварците бяха Дъглас Коста, Роберт Левандовски, Томас Мюлер и Кингсли Коман. Холгер Бадщубер пък си изпроси директен червен картон в 53-та минута.

Тази победа бе четвърта от началото на сезона в турнира на богатите, като по този начин тимът остана лидер с 12 пункта. Втори е тимът на Олимпиакос с 9, Арсенал остава с 6, а Динамо (Загреб) с 3.

"Артилеристите" записаха много ценен успех, който може да им донесе класиране на 1/8-финалите при убедителна победа над Олимпиакос като гост. Играчите на Арсен Венгер победиха Динамо (Загреб) с 3:0 на "Емиратс", като с попадения се отличиха Месут Йозил и Алексис Санчес на два пъти.