Бербатов се появи като резерва, но не успя да избави ПАОК от загуба

снимка: PAOK FC

ПАОК загуби домакинството си на Панатинайкос в дербито на шестия кръг от гръцката Суперлига с 2:0 като домакин. Българският нападател на солунския тим Димитър Бербатов не започна срещата като титуляр, но веднага след почивката зае мястото си на върха на атаката.

Гостите откриха резултата в 27-та минута, когато Костас Фортунис комбинира със свободния Браун Идейе. Той от своя страна се освободи от играч на гостите и обезспокояван след това прати топката в мрежата.

10 минути преди края на първата част Олимпиакос удвои аванса си. След центриране от корнер, над всички се оказа Лука Миливойевич, който с глава направи 2:0.

След подновяването на играта на терена се появи и новата звезда на тима Димитър Бербатов. След около 10 минути игра, той опита късмета си с изстрел, но стражът на гостите Роберто успя да спаси удара. До края на срещата българинът и съотборниците му бяха по-дейни, но не успяваха да организират чисто голово положение пред вратата на противника.