Севиля зашлеви Барселона (ВИДЕО)

Шампионът Барселона загуби гостуването си на Севиля с 1:2 в мач от 7-мия кръг на Примера Дивисион.

Всички голове паднаха през второто полувреме. Първо Крон-Дели откри резултата в 52-та минута, а 6 по-късно Ибора покачи на 2:0.

Каталунците получиха спорна дузпа 15 минути преди края, която бе реализирана от Неймар. Момчетата на Луис Енрике нямаха късмет, след като удариха на три пъти гредата.

Това бе втора загуба за Барса в последните им три мача в Ла Лига и те заемат третото място с 15 точки, изоставайки на 1 от лидера Виляреал.

„Жълтата подводница” гостува утре на Леванте от 19:15, а в 21:30 е мадридското дерби между Атлетико и Реал.

Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" поведоха с 1:0 в 52-та минута. Кевин Гамейро проби отдясно, след което центрира ниско по тревата, а Крон-Дели от непосредствена близост не пропусна да накаже Клаудио Браво. Две минути по-късно Севиля получи възможност за втори гол.

Витоло изведе Гамейро по прекрасен начин, но ударът на френския нападател бе спасен. Андалусийците все пак поведоха с 2:0 в 58-та минута. Висенте Ибора прати топката в мрежата след прекрасно подаване на Крон-Дели, което елиминира цялата отбрана на Барса. Каталунците успяха да се съвземат и стигнаха до две опасни положения.

В 65-та минута Неймар получи пас от Ракитич, след което стреля чудесно в левия ъгъл, но Серхио Рико успя да спаси. Минута по-късно Неймар отправи нов шут, но вратарят на Севиля отново се намеси.

Гостите получиха правото да изпълнят дузпа в 72-та минута, след като топката срещна ръката на Тремулинас в наказателното поле. Неймар се нагърби с изпълнението и намали резултата – 2:1. Барселона удари трета греда в 80-та минута.

Суарес проби отляво, след което подаде към влезлия като резерва Сандро Рамирес, който прати топката в страничната греда от близко разстояние. Севиля все пак успя да удържи свирепия натиск на Барселона и спечели срещата с 2:1.

Sevilla 2 – 1 Barcelonaby Timekora