Волга удари Левски на "Георги Аспарухов"

снимка: levski.bg

Левски записа първа загуба в лятната подготовка, след като отстъпи с 1:2 от руския Волга на стадион "Георги Аспарухов".

Мики Орачев си отбеляза автогол в 9-ата минута, a каращият проби при "сините" Алекс Константину изравни в 55-ата. В 90-ата мин Петров от дузпа донесе победата на тима от втора дивизия на Русия.

В самото начало на срещата атака по левия фланг за Волга завърши с центриране, руски футболист не можа да уцели топката, а в опита си да я избие с коляно Мики Орачев я изпрати в собствената си мрежа.

Левски реагира с повече владеене на топката и с центрирания към наказателното поле.

През второто полувреме в игра се появи кипърският футболист Александрос Константину, който получи възможност да реализира, но в 51-ата минута хубавата атака, зазъвршена от него, бе отразена от вратаря Комаров.

При втория си опит кипърецът обаче не сгреши и в 55-ата минута оползотвори нова бърза атака за 1:1.

В самия край Прохазка спъна противник в наказателното поле, а Петров реализира дузпата, с което донесе победата с 2:1 на руснаците.