Лионел Меси пред историческо постижение в Берлин

Барселона излиза срещу Ювентус във финала на Шампионската лига в Берлин на 6 юни, а голямата звезда на каталунците Лионел Меси е изправен пред възможността да запише историческо постижение.

В случай че успее да отбележи във вратата на "старата госпожа", Бълхата ще се превърне в първият футболист до този момент, успявал да отбележи в три различни финала на Шампионската лига.

Първият си гол във финал на турнира Меси реализира през 2009 година в Рим, когато Барселона срази с 2:0 тогавашния носител на трофея Манчестър Юнайтед на "Стадио Олимпико".

Тогава след почивката Меси засече с глава прецизно центриране на Шави Ернандес и матира Едвин ван дер Сар, доближавайки максимално каталунския гранд до трофея.

Само две години по-късно Меси отбеляза и второто си попадение във финал на Шампионска лига. Съперник на Барселона на "Уембли" отново бе Манчестър Юнайтед, а победители отново бяха испанците - този път с 3:1.

Тогава "десетката" на Барса отново се разписа през вторите 45 минути, прострелвайки Ван дер Сар с кинжален изстрел с левия крак от извън наказателното поле.

Така Лионел Меси е изправен пред ново великолепно постижение, а евентуален гол срещу Ювентус на 6 юни отново ще запише името му в историята.