Милан вдигна оборотите, но твърде късно

Отборът на Милан победи с 3:0 като домакин тима на Торино в мач от 37-я кръг на италианската Серия А игран тази вечер в Милано.

Тимът на Филипо Индзаги събра актив от 49 точки и вече е само на две от деветия Торино.

Срещата започна с натиск на домакините и това даде резултат 18 минути след началото на двубоя. Кристиан Закардо намери добре свободния Стефан Ел Шараауи, който от средата на наказателното поле бе безпощаден за 1:0.

Три минути преди почивката нещата за домакините се влошиха, след като опасна атака на торинци, водена от Кристиан Молинаро, бе спряна непозволено от Кристиан Закардо и последния бе изгонен с директен червен картон.

Това обаче не смути момчетата на Пипо Индзаги и те започнаха вдъхновени второто полувреме. Не бяха изминали и 10 минути, когато Марко Ван Гинкел бе спънат в наказателното поле на гостите и това значеше дузпа. Зад топката застана Джанпаоло Пацини, който с лекота удвои. При тази ситуация играчите на терена станаха 20, след като червен картон получи и Кристиан Молинаро.

Окрилени от добрата си игра "росонерите" вкараха и трети гол. Отново Ел Шараауи бе в прегръдките на съотборниците си в 65-тата минута, като се разписа след асистенция на Ван Гинкел.

До края на двубоя не последваха особено опасни положения, като атаката на "червено-черните" можеше да съжалява за още няколко изпуснати положения, но те не се оказаха фрапантни за тях.