Байерн (Мюнхен) все още с най-добра защита в Европа

Байерн (Мюнхен) все още има най-добрата защита в големите първенства на Европа, въпреки че през уикенда регистрира поражение с 0:2 от Байер (Леверкузен). Германските шампиони са допуснали само 15 попадения в 31 изминали кръга от Бундеслигата, което е средно по 0.48 инкасирани гола на мач.

Барселона е втори по този показател от топ 5 първенствата на Европа, след като вече в четвърти пореден мач не е допускал попадение и има инкасирани общо 19 в 35-те изминали до момента двубоя от Примера дивисион – средно по 0.56 на мач.

Ювентус е със същата статистика – 0.56 допуснати гола в Серия А, като цели 19 пъти Джанлудижи Буфон е опазил мрежата си суха в мачове от първенството. Монако на Димитър Бербатов е най-добрият френски отбор в защита и е на четвърто място в топ 5 на Европа по този показател със средно 0.69 допусанти гола, като го следват Атлетико (Мадрид), Борусия (Мьонхенгладбах) и Рома с по 0,74.