Младежите записаха успех в странна контрола

Младежкият национален отбор победи Славия с 2:0 в контрола, играна пред около 200 зрители в Сандански. Победата бе втора за младите "лъвчета" по време на лагера им югозападния град след тази с 3:1 над Вихрен във вторник. Рефер на мача беше съдията на 2014 година Ивайло Стоянов.

Първото полувреме избраниците на Тони Здравков имаха преимущество и в контрола на топката и в головите положения пред вратата на "белите". Иван Колев пък бе заложил основно на футболисти, каращи проби в Славия, както и на юноши от школата. Холандците Донован Деекман и Адреано ван ден Дрийст започнаха в титулярния състав на софийския отбор.

В 33-та минута младежките национали сътвориха двете най-опасни положения пред вратата на Марио Кирев, който тренира със столичани в последните месеци. Първо халфът на Литекс Никола Колев шутира силно от 25 метра, топката летеше под гредата, но Кирев изби в корнер. След изпълнението му защитата на "белите" не изчисти добре, топката попадна в намиращия се отдясно Александър Василев, който центрира добре намери Георги Минчев пред вратарското поле, той стреля с глава, но Кирев отново спаси.

През второто полувреме двамата треньори подмениха изцяло своите състави. За младежите в игра остана единствено Радослав Терзиев, който получи и капитанската лента. Първото опасно положение дойде в 50-ата минута и бе пред вратата на България. Илиян Иванов шутира от дъгата на наказателното поле, топката рикошира в крак на защитник и падна от външната страна на мрежата.

Само 4 минути по-късно резултатът бе открит. Младежите получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 23 метра от вратата на Славия, зад топката застана Бекир Расим, който направи безпомощен капитана на "белите" Деян Вълков, изпращайки топката в левия ъгъл на вратата.

Десет минути по-късно резултатът беше удвоен. Божилов беше изведен сам срещу вратаря на Славия и изпрати топката в долния ляв ъгъл за 2:0. В 84-ата минута Расим открадна топката от защитата на Славия пред наказателното поле, шутира веднага изпращайки топката към долния ляв ъгъл но Вълков демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

Специално да гледат мача в Сандански бяха президентът на Славия Венцеслав Стефанов, отговорникът за националните отброи и член на изпълкома на БФС Емил Костадинов, както и бившият футболист и треньор на "белите" Мартин Кушев.

Състави:

България: Марин Орлинов, Пламен Тенев, Радослав Терзиев, Пламен Гълъбов, Мики Орачев, Радослав Цонев, Кирил Десподов, Милен Гамаков, Никола Колев, Александър Василев, Георги Минчев

Второ полувреме:Красимир Костов, Христо Попадийн, Радослав Терзиев, Слави Сталев, Преслав Петров, Петър Витанов, Янъков, Семерджиев, Божилов, Бекир Расим, Илия Димитров

Славия:Марио Кирев, Иво Марков, Тихомир Трифонов, Иво Райков, Мартин Станкев, Михаел Кисьов, Адреано, Емил Колев, Петър Атанасов, Донован, Ивайло Димитров

През второто полувреме в игра влязоха:Диян Вълков, Валентин Веселинов, Александър Александров, Христо Бангеев, Илиян Иванов, Емануел, Дейвид Пенчев и Вачев.