Фейенорд би Севиля и окупира първото място в групата

снимка: uefa.com

Отборът на Фейенорд постигна изключително ценна победа с 2:0 при домакинството си на носителя на трофея Севиля в мач от група G на Лига Европа.

И двете попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Йенс Тоорнстра откри резултата в 56-ата минута, оказвайки се на правилното място след грешка в защитата на гостите.

Крайното 2:0 оформи Карим Ел Ахмади седем минути преди края нa редовното време (83’), възползвайки се от асистенция на Колин Казим Ричардс.

Това бе трети успех за холандския тим в турнира, като след него Фейенорд събра 9 точки, с което изпревари Севиля, за да заеме първото място преди последните мачове в групата.

Испанците са втори с 8 точки, следвани от хърватския Риека, който се наложи с 2:0 над Стандард Лиеж в другия мач и събра 7 пункта, а белгийците за последни с 4 точки.

В последните мачове от група G на 11 декември Севиля посреща Риека, а Стандард Лиеж гостува на Фейенорд.