Шалке би минимално Аугсбург

Клаас-Ян Хунтелаар превърна в гол единствената голова възможност за Шалке 04 и отборът победи с 1:0 у дома срещу Аугсбург в първата среща от десетия кръг в германското първенство.

В 37-ата минута Ацуто Учида асистира на холандския национал и той от близка дистанция реализира победното попадение за отбора от Гелзенкирхен.

Няколко минути по-късно Юлиан Дракслер от домакините беше заменен принудително заради контузии. До края на двубоя гостите създадоха няколко положение за изравняване на резултата, но нападателите не успяха да се разпишат във вратата, пазена от Ралф Феерман.

Победата е втора за треньора на "кралскосините" Роберто ди Матео в общо три двубоя начело на отбора. Шалке има актив от 14 точки на седмо място в класирането, като през следващата седмица играе като гост срещу Спортинг Лисабон в Шампионската лига. Аугсбург пък се намира на 12-а позиция с 12 точки.

По-късно днес е дербито на кръга между шампиона Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд, припомня БТА.