Благо Георгиев и Рубин елиминираха Спартак за Купата

снимка: Guliver/Getty Images

Благой Георгиев игра цял мач при победата на Рубин Казан с 2:0 след продължения срещу Спартак Москва в мач от осминафиналите на турнира за купата на Русия.

Неговият тим стигна трудно до успеха, а в следващия кръг ще срещне Локомотив Москва, където игра българският национал Станислав Манолев. Рубин и Спартак не си вкараха гол на в редовното време на "Казан Арена" пред 45101 зрители, които обаче се насладиха на драматично второ продължение.

Марко Ливая, влязъл в края на редовното време в игра, откри резултата в 108-та минута след подаване на Максим Канунников, който изработи червен картон за гостите секунди по-късно.

Авторът на асистенцията записа втора в петата минута на добавеното време, а от дузпата точен беше Сердар Азмун. Нарушението срещу Канунников извърши бившият защитник на българския ЦСКА - Жоао Карлос.

Рубин беше улеснен от червен картон за гостите в 112-та минута, когато Тино Коста получи втори жълт картон.