Локомотив (Пд) на осминафинал след рутинна победа над Верея

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след записа очаквана победа с 2:0 при гостуването си на втородивизионния Верея (Стара Загора).

Двубоят се игра на стадион “Берое” под Аязмото, а гостите от Пловдив доминираха по време на целия мач и закономерно продължават напред в надпреварата.

“Смърфовете” решиха мача още през първото полувреме, в което паднаха и двата гола във вратата на Верея.

Локо (Пд) откри резултата в 13-ата минута, когато Живко Желев си отбеляза автогол. Бранителят на заралии се опита да изчисти центриране от фаул на Бирсент Карагерен, но вместо това вкара топката в собствената си врата.

Крайното 2:0 бе оформено от Янко Сандански в 29-ата минута с удар от дистанция, като стражът на Верея нямаше вина за попадението, защото се получи рикошет и коженото кълбо промени траекторията си преди да влети в мрежата му.