ПСЖ стигна до равенство с Лион

снимка: бта/АР

Пари Сен Жермен се задоволи само с 1:1 като домакин на Лион в последна среща от 6-ия кръг на френската Лига 1, като парижани заемат 5-о място с 10 точки.

Самуел Умтити изравни за гостите шест минути преди края на мача,заличавайки аванса на Единсон Кавани в 20-ата минута.

В края на срещата гостите, които вече са 12-и със 7 точки, можеха да си тръгнат и с пълен актив, но не наказаха бавната защита на ПСЖ. През второто полувреме треньорът на домакините Лоран Блан извади от състава Единсон Кавани и Езекиел Лавеци, въпреки че звездата Златан Ибрахимович беше още по-слаб и от тях.

Допуснахме глупав гол и така се простихме с победата, обясни защитникът на ПСЖ Лукас Дине, който центрира на Кавани, открил резултата с удар с глава.

10 минути след този гол Лион можеше да изравни, но доброто изпълнение на Арнолд Мвуемба от фаул мина на сантиметри над гредата. Но пет минути преди края на срещата Умтити изравни, след като топката се отби в крак на играч в пренаселеното наказателно поле на парижани.

В последната минута на срещата ветеранът Йоан Гуркуф, който влезе като резерва, можеше да осигури и три точки за Лион.