Севиля изкочи на първото място в Примера

снимка: sevillafc.es

Колумбийският нападател Карлос Бака отбеляза два гола при победата на Севиля като гост на Кордоба в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Испания.

Севиля записа трета победа за сезона и излезе начело в клаисрането преди късния мач между Барселона и Леванте. Барселона може да се върне на върха при успех в срещата.

Севиля откри резултата още в осмата минута, когато Бака беше точен след подаване на Алекс Видал. В 69-а минута Стефан Мбиа влезе като резерва, а три минути по-късно направи 2:0 след удар с глава и асистенция на Денис Суарес.

Борха Гарсия намали пасива на Кордоба в 83-а минута, а Бака се разписа от дузпа две минути преди края. Съдията посочи бялата точка, след като Александър Пантич фаулира Витоло.

Севиля има 10 точки актив на върха в класирането, на точка пред тима на Барселона, който е с мач по-малко. Кордоба е на предпоследно място с 2 точки.