Ибрахимович и ПСЖ попиляха Сент Етиен

Пари Сен Жермен победи Сент Етиен с 5:0 в последен мач от четвъртия кръг на Лига 1. Двубоят се игра пред 45 000 зрители на стадион "Парк де Пренс", а хеттрик за парижани наниза Златан Ибрахимович.

В 24-та минута вратарят на гостите Стефан Рюфиер си отбеляза  автогол и това освободи парижани, които по традиция играят  трудно срещу "зелените" от Сент Етиен. В 41-та минута Златан  Ибрахимович направи резултата 2:0, а в 62-та минута отново  Ибрахимович увеличи на 3:0.

Само една минута по-късно - в 63-та  минута, уругвайският нападател Единсон Кавани увеличи на 4:0, а  в 72-та минута Ибрахимович отбеляза третия си гол в мача и  оформи крайния резултат - 5:0 за Пари Сен Жермен.

С тази си победа Пари Сен Жермен излезе на второ място във  временното класиране с актив от 8 точки след лидера Бордо, който днес изненадващо завърши  наравно - 1:1 на своя терен с Бастия.

Отборът на Бордо  продължава да бъде лидер с 10 точки.

Златан Ибрахимович пък излезе начело във временното класиране сред голмайсторите във френското футболно първенство с актив от  5 гола. До днешния мач Златан Ибрахимович имаше 2 гола, колкото има и българският нападател на Монако Димитър Бербатов.