Леверкузен обърна Херта и е вече две от две

Отборът на Байер Леверкузен продължава със стопроцентов актив от началото на сезона, след като днес бившият тим на Димитър Бербатов спечели с 4:2 домакинството си на Херта в мач от втория кръг.

След като преди седмица Леверкузен спечели гостуването си на Борусия Дортмунд, днес футболистите на Роджър Шмит затвърдиха впечатленията, че се намират в добра форма.

До почивката резултатът на "БайАрена" изненадващо бе 0:1 в полза на Херта, след като в 24' хърватският бранител Тин Йедвай си отбеляза автогол.

През вторите 45 минути обаче "аспирините" натиснаха газта, което и доведе до пълен обрат в полза на Леверкузен, макар и с още едно допуснато попадение.

Тин Йедвай се реваншира за автогола си и изравни в 50', ала само десет минути по-късно Юлиан Шибер отново изведе "старата дама" напред за 1:2.

До края на срещата обаче Леверкузен повиши значително качеството на играта си, което и доведе до три безответни гола във вратата на Херта.

В 62' босненският национал Емир Спахич отново изравни за 2:2, а между 74' и 86' Леверкузен си гарантира и крайния успех. Първо Юлиан Брандт вкара за 3:2, а четири минути преди края Карим Белараби успокои трибуните, решавайки всичко с четвърти гол за крайното 4:2.

Така Байер Леверкузен остава лидер в Първа Бундеслига с пълен актив от 6 точки, докато Херта е на 13-а позиция с една точка от два изиграни мача.