Ливърпул излъга Олимпиакос с 1:0

Ливърпул спечели контролата с отбора на Олимпиакос на приятелския турнир Интернешънъл чемпиънс къп в САЩ. Двубоят се игра на „Солджър Фийлд“ в Чикаго.

Единственото попадение отбеляза младока Рахийм Стърлинг, който бе точен още в петата минута на мача.

Дани Стъридж пробва удар, но след рикошет топката попадна в Стърлинг, който от близо не сбърка за 1:0.

Гръцкия шампион стоеше добре на терена и показа съпротива. Новото попълнение на Ливърпул Лазар Маркович започна като титуляр и имаше възможност да удвои преднината, но не уцели вратата.

Най-добрият шанс за гърците дойде в 49-та минута, когато хубав удар на Газарян се отби в гредата. Резервите в този мач Рики Ламбърт и Коутиньо стигнаха до добро положение, но отново топката излезе в аут. В края на двубоя защитата на Ливърпул се справи с опасно излизане на Букалакис.

Това е първа победа за Ливърпул на турнира в Северна Америка. Късно снощи Манчестър Сити победи с 5:1 италианския Милан. Ливърпул пък ще срещне именно „гражданите“ в следващия си двубой след два дена.

Ливърпул: Джоунс, Джонсън (Кели 63), Шкъртел, Туре (Коатес 63), Енрике (Робинсън 46), Джерард (Лукас 63), Хендерсън, Чан (Алън 46), Стърлинг (Джордън 75), Стъридж (Ламбърт 75), Маркович (Коутиньо 46)

Олимпиакос: Мегиери, Салино (Елабделу 46), Пападопулос (Коловос 64), Сиовас (Авлонитис 74), Абидал (Масаку 46), Ндинга (Манолас 64), Маниатис (Домингес 46), Досеви (Букалакис 74), Газарян (Касами 64), Савиола (Самарис 46), Диамантакос (Папазоглу 74)