Манчестър Сити показа класа в Канзас

Английският шампион Манчестър Сити показа много добра игра в контролна среща с отбора на Канзас Сити и записа убедителна победа с 4:1. Това е и първия сблъсък на „гражданите“ от пред сезонната им подготовка.

Бруно Сукулини откри резултата още в 3-тата минута на срещата. След половин час игра, Канзас успя да изравни в резултата след като Сапонг засече центриране в наказателното поле на Кабайеро.

В края на първото полувреме гостите отново поведоха в резултата след попадение на Дедрик Боята.

През втората половина на мача, домакините показаха добра игра и стигнаха до няколко опасни положения на своя „Спортинг Парк“. В 72-а минута обаче Сити спечели дузпа, която бе реализирана от Александър Коларов. 4 минути преди края на срещата Келечи Ихеначо оформи крайния резултат в срещата след бърза контра атака на „небесносините“.

Следващия противник на английския шампион е отборът на Милан. Двубоят е на 27 юли.

Титуляри за Сити започнаха: Кабайеро, Ричардс, Рекик, Боята, Цукулини, Фернандо, Синклер, Навас, Ихеначо и Йоветич. През второто полувреме се появиха и Клиши, Настасич, Хувс, Гарсия, Лей и Денайер и Гуидети.