Манджукич дебютира с победа за Атлетико

Испанският шампион Атлетико Мадрид спечели първата си контрола за лятото, като днес отборът на Диего Симеоне постигна минимален успех с 1:0 над състава на Нумансия.

Дебют с фланелката на "рохибланкос" записа хърватският национал Марио Манджукич, който през това лято бе привлечен от Байерн Мюнхен.

Новата "деветка" на Атлетико стартира сред титулярите на Чоло Симеоне, като в предни позиции му помагаха Раул Гарсия и Арда Туран. Капитанът Габи, Коке и Марио Суарес започнаха в полузащита, докато Хуанфран, Миранда, Годин и Сикуейра действаха в защита пред вратаря Буну.

През първата част двата тима така и не успяха да си отбележат гол, като развръзката настъпи в самия край на полувремето. Тогава резервата Ектор Ернандес, който замени Манджукич още преди почивката, отбеляза единствения гол в срещата за крайното 1:0 в полза на шампионите.